Jump to content


Photo

Mladi čitaoci gde ste?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Artband

Artband
  • Kakolukia

  • 1,666 posts
  • 319 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Nikšić Eterijum
  • Omiljeni crtać:Volter Dizni ih je stvorio previše

Posted 03 September 2013 - 09:07 PM

3. Konkurs za mlade čitaoce

490x370_Untitled.jpg

 
Odeljenje knjige za decu Narodne biblioteke iz Niša raspisuje 3. konkurs “Ja imam talenat za čitanje”, a ideja je da se podstakne čitanje kod učenika osnovnih i srednjih škola.
Učenici koji žele da učestuju na konkursu sami biraju knjige koje će pročitati i na sažet i zanimljiv način obraditi u svojim čitalačkim dnevnicima, a radovi, kako je rečeno, moraju biti originalni, rađeni samostalno, a dnevnici ne smeju biti isti koji su izlagani na prethodna dva konkursa.
Obrada pročitanih knjiga, kako se navodi, podrazumeva tekst od jedne do pet rečenica koji sadrži pouku, a ne prepričavanje pročitanog.

- Dnevnik može biti ilustrovan crtežima, fotografijama, ornamentima ili nekom drugom likovnom tehnikom. Lepo bi bilo da naslovnu stranu vašeg dnevnika uredite što originalnije - kažu u Biblioteci.

Na prvom listu, rečeno je, treba upisati ime i prezime, razred i naziv škole, ime i prezime vaspitača, učitelja, nastavnika ili profesora srpskog jezika, mentora, broj telefona i e-mail.
Pravo učešća na Konkursu imaju svi čitaoci predškolci, učenici osnovnih i srednjih škola koji su članovi Biblioteke, a ukoliko neko želi da se takmiči, a nije član Biblioteke može da se informiše o učlanjenju pozivom na broj telefona 018 523 605 ili dolaskom u Odeljenje knjige za decu Narodne biblioteke “Stevan Sremac” na Sinđelićevom trgu.
Radove treba dostaviti do kraja godine, a najbolji čitaoci i škola sa najviše učesnika biće, kako je najavljeno, proglašeni 25. januara na završnoj priredbi gde će najuspešniji čitalački dnevnici biti predstavljeni na jedinstvenoj izložbi.
 
Izvor: Južne vesti


  • 1

Imamo svo vrijeme ovoga svijeta, dobri moj Iznogude...






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info