Jump to content


Photo

Kristijan Bejl: "Betmen 3" i kraj Betmena


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#21 Skaplja

Skaplja
  • 2,910 posts
  • 241 Reputation
  • Gender:Male
  • Omiljeni crtać:Transformersi

Posted 26 November 2010 - 03:44 PM

@ duksim1984
Ne bih mogao da se slozim sa tobom. The Dark Knight bas ima najvise elemenata iz stripova i sigurno je do danas najbolji film zasnovan na superheroju iz stripova. Mozda jedino sto u filmu nema pecine ali stripovi se vise bave Batmanovom psihom nego njegovim opremom, kucom itd. Tacno je da u The Dark Knightu ima melodrame ali zar to nije bilo potrebno ovoj fransizi?! Burtonovi filmovi sa Michael Keatonom su odlicni zbog scenografije i kostima ali vise vremena je posveceno negativcima. U svim filmovima pre ovog (sem Batman Begins) Batman je vise bio enigma nego glavni protagonista. Gotham City je pre izgledao kao da je na nekoj drugoj planeti a u Nolanovim filmovima ovi likovi zive u stvarnoom svetu. U ostalom, The Dark Knight se bavi problemima savramenog drustva i pokrece neka pitanja o moralu, korupciji, anarhiji... Ovaj film ne vredja inteligenciju gledaoca kao sto to radi Batman & Robin. Dosta je ozbiljan i ukoliko iskljucimo glavnog junaka koji se oblaci u slepog misa, The Dark Knight podseca na neke od najboljih krimi filmova kao sto su Heat ili The Departed.
Da se razumemo, nemam nista protiv Burtonovih filmova, naprotiv cak ih i volim, ali mislim da Nolan donosi ovom serijalu nesto novo, mracnije i blize stripu. Mislim da su ova dva poslednja filma vise za odrasle. Moj cale ne voli filmove o superherojima uopste (svideo mu se jedino Nicholsonov Joker smile.gif) ali je sa uzivanjem gledao i Begins i The Dark Knight.

Edited by Skaplja, 26 November 2010 - 03:50 PM.

  • 0
You're monster Zod! ...and I'm gonna stop you!





Similar Topics Collapse

  Topic Forum Started By Stats Last Post Info