Jump to content


Animirani film koji je uzdrmao ceo svet


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Guest_Leka TS_*

Guest_Leka TS_*
  • 0 Reputation

Posted 09 March 2017 - 09:20 PM

Ekološki animirani film "Čovek" (Man) o tome šta i kako radi čovek i kako se odnosi prema planeti, prirodi i drugim formama života.


Trominutno ostvarenje Stiva Kutsa pod nazivom "Čovek" govori više od reči.. Pitanje je samo da li smo dovoljno svesni šta smo učinili i šta činimo i dalje...

Čovek (poznatiji kao Homo Sapiens, latinski naziv za "razuman čovek ili "znajući čovek") su jedina živa vrsta roda Homo. On je živo biće koje se bitno razlikuje od svih drugih bića jer ima razum. Svi ljudi zajedno nazivaju se čovečanstvo ili ljudski rod.
 


crticc.jpg


Danas na zemlji živi oko 7,1 milijardi ljudi. Nekada je ljudski životni prostor zavisio od vode, životinja i obradivog zemljišta. Zbog razvoja trgovine, danas ljudi praktično žive na celoj planeti. Savremeni čovek je sisar iz reda primata čija je svoluciona linija većinom istražena i poznata.

Ovaj crtani film na satiričan način prikazuje čoveka kako se bahato ponaša prema prirodi u uništava je, ne razmišljajući o posledicama koje proističu iz takvog ponašanja.

 



Izvor: Večernje Novosti


  • 0

#2 Headlesswarr

Headlesswarr
  • 2,158 posts
  • 648 Reputation
  • Gender:Male

Posted 10 March 2017 - 12:07 AM

Skoro sam naleteo na nekom sajtu na tekst o tom crtacu i pogledao ga. 

Na kraju ostao samo otirac (dugmici). :D

 

Edit:Nije da me crtac uzdrmao kako svuda navode,ocekivao sam nesto bolje.


  • 0

#3 Joda

Joda
  • The Librarian

  • 20,191 posts
  • 1,463 Reputation
  • Gender:Male

Posted 10 March 2017 - 12:14 AM

Zavrsetak sa malim zelenim mi je nebulozan i pokvario mi je utisak.


  • 0

This song is ending. But the story never ends.


#4 credomusic

credomusic
  • 63 posts
  • 13 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:between a rock and a hard place
  • Omiljeni crtać:I cant pick one exclusively...

Posted 10 March 2017 - 08:42 AM

Preach, preach, preach.. Film se trebao zvati Sociopath ili Psychopath, a ne Man... Strahovito me tera na riganje ovo ''Man is monster'' pripovedanje sa superiornim moralnim stanovištem. Gde je humanost? Gde su neodređenost, dvosmislenost, nada? da bi se uravnoteženo opisale akcije čoveka... Svet nije crno-beo.

Nihilizam je sveprisutan, i istina teško mu je se odupreti.


  • 0

#5 extremesportist

extremesportist
  • 1,633 posts
  • 480 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:Loznica

Posted 10 March 2017 - 09:22 AM

Pogledao sam video i, ne znam... meni je ovo pomalo glupo, previše iskarikirano.

 

Kao da sva ostala bića na zemlji žive u harmoniji a samo čovek kvari taj poredak. Lanac ishrane je uvek postojao, a to što smo mi sada na njegovom vrhu je odraz toga što smo ubedljivo najinteligentniji i to je to. 

 

Naravno, ima previše bahatih ljudi koji uopšte ne vode računa o prirodi ili kompanija koje nepotrebno zagađuju i to treba sankcionisati, ali vegani, tree-huggers i slični su mi se stvarno popeli na glavu. 

 

Da pojasnim, domaće životinje imaju hranu i "smeštaj" koje je obezbedio čovek, logično je da ćemo da očekujemo nešto zauzvrat (u ovom slučaju jaja, mleko, vuna...). Pa čak i životinje čije meso najviše konzumiramo su uzgojene samo u tu svrhu, zbog mesa. Ili, ne razumem, jel treba da pišem po kamenu samo zato što proizvodnjom papira uništavam drveće?

 

Kada bi nepotrebno zagađenje bilo svedeno na minimum, kada bi se više obratila pažnja na obnovu posečenog drveća i bile ukinute stvari poput lova radi lova, sve bi došlo na svoje mesto i niko ne bi pričao ovakve gluposti...


  • 0

Posted Image


#6 credomusic

credomusic
  • 63 posts
  • 13 Reputation
  • Gender:Male
  • Location:between a rock and a hard place
  • Omiljeni crtać:I cant pick one exclusively...

Posted 10 March 2017 - 08:34 PM

Istina je da živimo u pomahnitalom kapitalizmu. To stoji. Ono što pak nedostaje ovom crtaću, pored činjenice da nije prikazao humanost kao spektar boja umesto isključivo monstruozno crne, jeste efekat koji ovakvo ponašanje ima na čoveka. Duž celog crtaća vidimo čoveka koji ide pobednički ka vrhu bukvalnog i metaforičkog smeća dok usput čini najmonstruoznije stvari. I ok, uzmimo za to da čovek nije ništa drugo do monstrum - svaka akcija ima svoje posledice. Ono što je i Joda primetio jeste nebulozan kraj. Ako zagađujemo i ništimo sve ko da sutra ne postoji - ta virtuelna sekira će naposletku naći put i do našeg vrata. Onaj ko dolazi glave ovom čoveku u crtaću jesu... vanzemaljci? Koji od njega prave otirač - jer je to sve što on i jeste? Blago rečeno, lenj kraj za lenju priču. Štaviše nelogičan. Logično bi bilo da ultimativni udarac samom sebi zadaje upravo čovek. Kao što vidimo odumiranje svega oko čoveka dok ruši sve oko sebe - logično bi bilo da je animator prikazao i njegovo sopstveno ništenje... Prikazano animacijski kroz ispijenost, bolest, koja progresivno ide da prikaže naposletku hodajućeg skeleta, hodajuću smrt.... Primera radi.

Živimo na svetu ograničenih resursa i da, postoje velike šanse da završimo poput drevnih naroda Uskršnjih ostrva na globalnom nivou ako nešto ne budemo menjali... Ali nada uvek postoji. :)


  • 0





Similar Topics Collapse